Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Patronat Polska Wita

Podróże zaczynają się od marzeń!Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych
Wrocław 2012 rozpocznie się już 3 lutego. To będzie weekend wypełniony atrakcjami, ofertami i przygodami dla najmłodszych.


Dolnoślązacy znajdą w Hali Stulecia oferty z całego świata - zaprezentują je zarówno biura podróży, jak i regiony. Wielu z nich przygotowuje rabaty, promocje i konkursy. Głównym tegorocznym partnerem jest Województwo Lubelskie. Atrakcje towarzyszące targom to: Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny oraz Strefa Małego Podróżnika.


Jak co roku wrocławskie Targi Turystyczne będą wydarzeniem sezonu, ale też miejscem gdzie można zapoznać się z ofertami „first minute”.


Główne tematy spotkań branżowych to Euro 2012, produkty regionalne oraz promocja w trudnych czasach kryzysu ekonomicznego.


Festiwal Podróżników

W tym roku Festiwal Podróżników będzie trwał trzy dni, a w jego trakcie aż 15 prezentacji przygotowanych przez osoby, które spełniają marzenia o dalekich wyprawach. Podczas spotkań poruszone będą tematy dotyczące niemal wszystkich zakątków świata: z nurtem Odry; pieszo przez Bałkany, podwodne inspiracje, historie z Peru, Boliwii, Ekwadoru, Nowej Zelandii, Norwegii i wielu, wielu innych miejsc. Poznamy te i wiele innych zakątków świata z nieco innej perspektyw niż ta w przewodnikach turystycznych.


Festiwal Kulinarny

Podróżować można nie tylko nogami, także za doznaniami kubków smakowych. To podczas odkrywania nowych zakątków świata wzbogacamy nasze doświadczenia kulinarne. Z drugiej strony warto także pamiętać, że Dolny Śląsk ma swoją kuchnię, którą powinien promować w świecie. Dlatego w tym roku Festiwal Kulinarny podzielimy na dwie części:

• w sobotę wrocławscy szefowie kuchni będę dla nas gotować na żywo korzystając z regionalnych produktów
• w niedzielę natomiast wrocławscy restauratorzy pokażą kuchnię świata - azjatycką, indyjską, czy amerykańską.


W programie lekcje gotowania, degustacje, konkursy i plebiscyt na pokazowe danie Dolnego Śląska.

Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie Dolnośląska Akademia Tradycji i Smaku.
Strefa małego podróżnika


Podróże nie tylko zaczynają się od marzeń, ale co najważniejsze kształcą. Organizatorzy położyli nacisk na, by podczas targów nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Oto niektóre z nich:


OASIS FUN CLUB

Każdy z najmłodszych podróżników otrzyma swój paszport i pokonując wiele przeszkód będzie podróżował po Tunezji, Egipcie i Grecji. Słodkie nagrody ufundowała dla nich wrocławska Czekoladziarnia.

Jura Park

Stowarzyszenie Delta w tym roku nie tylko zaprezentuje Skarby Ziemi, ale zaczaruje zdjęciami dinozaurów wykonanych w technice 3D. W programie aż dwa stanowiska dla najmłodszych - na jednym z nich dzieci będą wykopywać z piasku szczątki dinozaura (zwykle udaje się odkopać tyranozaura, ale...), zaś na drugim będą szukać pirytu – iskrzącego się minerału do złudzenia przypominające złoto.

TIPI TOWN – wioska indiańska

Na co dzień wioska znajduje się w Kamieńcu Wrocławskim, jednak w lutym najmłodsi mogą się bawić w Małych Indian w Hali Stulecia. Dzieci będą własnoręcznie robić indiańskie bransoletki na krośnie z drobnych koralików, podpatrzą indiański taniec Pow Wow, wezmą też udział w grach zainspirowanych kulturą plemion Ameryki Północnej, np. rzut kukurydzą do celu, łowienie ryb, wyścig na indiańskich nartach i wiele innych.


Spotkania branżowe

Branża spotka się nie tylko w kuluarach, także na konferencjach poświęconych ważnym tematom: EURO, produktom regionalnym oraz promocji w trudnych czasach kryzysu. Nie zabraknie porad praktyków, którzy wskażą na najnowsze trendy.

Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa wręczy także nagrody w konkursie: „Dolnośląski Lider Turystyczny”.


Szczegółowe informacje na stronie www.mttwroclaw.pl


Komentujesz: Podróże zaczynają się od marzeń!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wrocław, targi turystyczne, festiwal podróżniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


 • caro9

  Coraz więcej ciekawych miejsc w naszym kraju dla każdego coś miłego.

  caro9

 • gonzo1

  Kolejne miejsce w które można wybrać się z rodziną każdy znajdzie coś dla siebie.

  gonzo1

 • izaaa147

  lekcja gotowania i degustacje to najlepsza sprawa:) mam nadzieję, że może się czegoś w końcu nauczę! co do gotowania jestem strasznie oporna. Pozdrawiam!

  izaaa147

 • Gordonex

  Nie ma uniwersalnej metody, która pozwoliłaby raz na zawsze i ostatecznie stworzyć vademecum skutecznego przygotowania się do wyprawy. Można jedynie kierować się wskazówkami tych bardziej...

  Gordonex

 • marsi

  Fajna rzecz takie targi można się wybrać może się trafi ciekawa oferta.

  marsi

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł