Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Podniebna przygoda - skok spadochronowy w tandemie

Poszukujesz szalonego pomysłu na weekend? Jeżeli nie masz lęku wysokości, wtedy możesz wybrać dla siebie skoki spadochronowe. Bez obaw, aby skoczyć, wcale nie musisz poświęcać czasu na szkolenia czy badania lekarskie, ponieważ dzisiaj masz możliwość skorzystania ze skoków tandemowych. To idealny wybór dla amatorów podniebnych wrażeń!


Skoki tandemowe to takie skoki spadochronowe, których głównym założeniem jest uczestniczenie w tym przedsięwzięciu w tandemie z doświadczonym instruktorem spadochroniarstwa, który jest jego pilotem. Do niego specjalną uprzężą podczepiony jest pasażer, który bez żadnego specjalnego przygotowania może także doświadczyć tej adrenaliny.
Podczas skoku w tandemie możesz doświadczyć wyjątkowych emocji, które na pewno na długi czas pozostaną w twojej pamięci. Dotyczą one w szczególności okresu o nazwie swobodne spadanie. Skoki odbywają się z wysokości 3000-4000 metrów z lecącego samolotu. Od wysokości wyskoku zależny jest właśnie czas swobodnego spadania, który dla 3000 metrów wynosi 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów około 60 sekund. Wówczas uczestnicy skoku spadają bez otwartej czaszy – od razu po wyskoku z samolotu oraz aż do osiągnięcia odpowiedniego pułapu do otwarcia spadochronu. To właśnie wtedy na własnej skórze można poczuć zawrotną prędkość 200 kilometrów na godzinę i poczuć, jak adrenalina buzuje. Chociaż ten czas nie trwa długo, to jednak zdecydowanie jest on wart przeżycia.
Całe to niecodzienne przedsięwzięcie może być również upamiętnione na filmie i zdjęciach. Wystarczy wykupić opcję rejestracji, a dodatkowy skoczek z kamerą na kasku będzie wtedy odpowiedzialny za zebranie materiałów podczas przygotowań, samego lotu oraz lądowania.

Zasadniczo ze skoków w tandemie może korzystać każdy zainteresowany, ale także są przeciwwskazania. Dotyczą one przede wszystkim zbyt wysokiej wagi powyżej 100-120 kilogramów zależnie od stosowanego sprzętu, a także wzrostu poniżej 120 centymetrów. Ze skoków tandemowych nie powinny ponadto korzystać osoby mające określone schorzenia – niewydolność krążeniowo-oddechowa, epilepsja, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.
Ceny skoków spadochronowych w tandemie nie są wysokie – rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów i od około 700 złotych za skok z 4000 metrów. Dodatkowa usługa rejestracji skoku to wydatek rzędu 200-300 złotych. Dostępne są też różnego rodzaju rabaty i obniżki, wobec tego kwota skoku może być jeszcze niższa.
Obecnie skoki tandemowe organizowane są przez wiele rożnych ośrodków spadochroniarskich
i lotniczych na terenie całej Polski. Oferty można łatwo znaleźć online i także przez internet zarezerwować swój termin. Istnieje też możliwość zakupienia skoku w prezencie jako voucher upominkowy. Do skorzystania ze skoków w tandemie zaprasza ośrodek Skydive z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Organizuje on skoki w Kruszynie, Przasnyszu, Gliwicach oraz sezonowo w Pruszczu Gdańskim. Z pełnym zakresem usług ośrodka można zapoznać się pod jego adresem: https://skydive.pl.

Materiał Partnera

Komentujesz: Podniebna przygoda - skok spadochronowy w tandemie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia