Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (295)

Nietypowe miejsca do zwiedzenia w Chorwacji


Kolorowe katalogi sprawiły, że wielu z nas stworzyło sobie wizję Chorwacji jako kraju, w którym można spędzać czas tylko na plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych lub zwiedzaniu tak „oklepanych” miast, jak Dubrownik czy Trogir. Taki stereotyp odbiega jednak od rzeczywistości, gdyż zakątków unikalnych i mało znanych turystom jest w tym kraju wiele. Które z nich warto odwiedzić?

Jak uprzyjemnić sobie podróż po Chorwacji?
Podróżowanie po znanych i mniej znanych zakątkach Chorwacji staje się coraz łatwiejsze, a wakacyjne apartamenty czekają na turystów również z dala od najpopularniejszych kurortów. Dzięki nim można cieszyć się komfortem i wygodą w czasie podróżowania po tym kraju, a jednocześnie korzystać z najtańszych rozwiązań. Jeśli chcesz wyruszyć w niezwykłą podróż Chorwacji, skorzystaj z pomocy profesjonalnych portali, takich jak edom.pl – znajdziesz tutaj wiele ofert wakacyjnych domów i apartamentów, które za niewielką opłatą mogą się stać twoją wymarzoną kwaterą w czasie wizyty w tym kraju. Aż 49 tysięcy domów letniskowych i wakacyjnych apartamentów czeka tu na tych, którzy wakacje postanowią spędzić w Chorwacji. Choć najwięcej ofert dotyczy Dalmacji i jej wysp, ciekawe kwatery można znaleźć też w innych zakątkach tego kraju. Jakie atrakcje czekają na ich terenie?

Skarby Slawonii: odkryj piękno historycznej krainy
Ta historyczna kraina leżąca we wschodniej części kraju może oczarować malowniczymi dolinami Sawy i Drawy. Już w IX wieku był to region bardzo ważny, a jako samodzielne księstwo Chorwacji Panońskiej odgrywał znaczącą rolę w rozwoju tej części Europy. Jakie miejscowości warto tu zobaczyć? Pięknymi zabytkami może się pochwalić leżący w pobliżu granicy z Serbią Vukovar. Barokowy pałac, cerkiew oraz klasztor franciszkański są tu największymi atrakcjami. Przyciąga również Muzeum Archeologiczne, w którym najlepiej można zapoznać się z długą historią regionu. Ciekawą zabudową może się również poszczycić Osijek – położone nad Drawą miasto, którego historia sięga czasów rzymskich. Barokowa starówka oraz liczne świątynie z XVIII wieku mają tu niepowtarzalny urok, któremu trudno się oprzeć.

Podróże po Chorwacji Środkowej: nie tylko Zagrzeb!
Choć w centralnej części kraju największym zainteresowaniem cieszy się Zagrzeb, warto odwiedzić i inne miejscowości. Rakovica czy Krapinske Toplice to wyjątkowe propozycje. Dla kogo te miejscowości mogą się okazać szczególnie atrakcyjne?

Krapinske Toplice to piękne uzdrowisko, które może się pochwalić i doskonałymi warunkami do wędrówek po pobliskich pagórkach, i wodami termalnymi. To dzięki nim miejscowość stała się popularna już w czasach rzymskich. Rakovica jest z kolei doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą odkrywać przyrodnicze bogactwo Chorwacji. To najlepszy punkt wypadowy na tereny Parku Narodowego Plitvička Jezera. Kuszą również pobliskie jaskinie i groty, a niskie ceny zakwaterowania w tym mieście są nie tylko zachętą dla aktywnych, ale i oszczędnych turystów.

Mniej znane zakątki Chorwacji mogą oczarować swym pięknem i pozwolić na poszerzenie wiedzy o tym kraju. Środkowa część kraju oraz Slawonia mogą się okazać równie atrakcyjnymi kierunkami podróży, jak popularna Dalmacja. Dla miłośników kameralnych miejscowości i niebanalnych atrakcji z pewnością staną się one regionami atrakcyjnymi i będą przez nich chętnie odwiedzane.


Komentujesz: Nietypowe miejsca do zwiedzenia w Chorwacji

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wyprawy podróżnicze, chorwacja, zagrzeb


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • matek

    Zwiedzałem Chorwację Urzekł mnie najbardziej start Dubrownik jednak tam ceny kwaterunku raczej wysokie chociaż koszt jedzenia niski. Zatrzymałem się w Makarskiej blisko plaża tanie kwatery i...

    matek

  • mali

    Kraj niewielki na wielkie wakacje. Chorwacja jest urocza w każdym swoim kawałku i co nie bez znaczenia dostępna na moją kieszeń.

    mali

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł