Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

"Mocium panie na Loganie" czyli weekend z WłóczykijemNadkomplety widzów na większości prezentacji, barwne opowieści z dalekich zakątków świata, wspaniałe filmy i zdjęcia. Tak było podczas trzech weekendowych dni podczas 5. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij".


Piątek, 25 lutego 2011

Drugi dzień festiwalu Włóczykij rozpoczął się od rowerowej włóczęgi po Afryce Zachodniej. Dominik Szmajda, zainspirowany postacią Kazimierza Nowaka, opowiedział o swojej samotnej podróży po Mauretanii i Mali.


Druga namiotowa prezentacja również dotyczyła wyprawy na rowerach, ale po całkiem innym terenie. Karol Kleszczyk wraz z Piotrem Waksmudzkim wybrali się w podróż po Pustyni Gobi.


W roku ubiegłym Klub Festiwalowy Włóczykija przeżywał prawdziwe oblężenie. Bardziej luźny charakter prezentacji sprawił, że i podczas tegorocznej edycji wszystkie miejsca były zajęte. Swoje opowieści z podróży prezentowali Łukasz Szubiński i Ewelina Grymuła (prezentacja z autostopowej podróży po Bałkanach), Kuba Terakowski (opowieść o kilku pieszych wyprawach polskim wybrzeżem), Tomek Raczyński (szlakiem Indian Huaorani i Kuna Yala z Ekwadoru i Panamy) i Marcin Kruczyk (wyprawa Explore Apolobamba 2009). Wesoła, przyjemna atmosfera sprawiała, że czas mijał zdecydowanie za szybko.


Na zakończenie tego dnia, w namiocie wystąpił Bartłomiej Tofel, który opowiedział publiczności o najdalej na wschód wysuniętej części Afganistanu - Korytarzu Wachańskim.


Sobota, 26 lutego 2011

Trzeci dzień festiwalowy rozpoczął się prezentacją "Bangladesz - w objęciach Gangesu i Brahmaputry", którą przedstawił Tomek Nasiółkowski. Piękne zdjęcia okraszone ciekawym komentarzem przyciągnęły liczną publiczność. Już o tej porze wszystkie miejsca na sali widowiskowej były zajęte.


Po Bangladeszu publiczność "przeniosła się" na bezdroża Mongolii. O podróży motocyklem opowiedzieli Ania i Robert Matrajowie. Para przejechała 23 tysiące kilometrów przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan i Uzbekistan do Mongolii gdzie spędzili prawie miesiąc przemierzając kraj z zachodu na wschód i z północy na południe.


Następną prezentację przygotowali Claudia Cerdenas i Dominik Bac a mowa była o sercu świata - Kolumbii. Dominik na Włóczykija przyjechał sam, gdyż Claudia była w tym czasie właśnie w tym kraju. "Kolumbia - Serce Świata" to prezentacja z wyprawy w Sierra Nevada de Santa Marta, najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, wyrastające w odległości zaledwie 40 km od brzegów Morza Karaibskiego.


Fantastyczną prezentację pokazała grupa Wazari Team. Świetnie zmontowany film-reportaż bardzo podobał się publiczności, która między sobą na bieżąco komentowała to, co działo się na ekranie. Widownia obejrzała polarno-rowerową ekspedycję grupy Wazari Team Poland przez wnętrze Islandii. Głównym celem wyprawy był trawers wyspy ze wschodu na zachód przez największe lodowce Islandii, wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Ostatecznie - zakończony sukcesem.


Rafał Nowak, wraz z dwójka przyjaciół, przybył do Gryfina aby przedstawić Projekt Trzecie Oko. Jego celem jest niesienie pomocy w krajach Trzeciego Świata w walkach z chorobami oczu. Na Włóczykiju widzowie obejrzeli relację z dwóch wypraw. Pierwsza do obozu dla uchodźców z Sahary Zachodniej, a druga do Nepalu.


Kolejna opowieść, zaprezentowana przez Agnieszkę i Mateusza Waligóra, tyczyła Kuby. Autorzy podróżowali po tej wyspie głównie śladami słynnego Buena Vista Social Club. Odwiedzili m.in. klub, w którym zespół grał koncerty, a także próbowali dostać się do studia nagraniowego, gdzie muzycy nagrywali swoje albumy.


Komentujesz: Mocium panie na Loganie czyli weekend z Włóczykijem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wystawy, gryfino, włóczykij, festiwal miejsc i podróży


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie