Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (261)

Kenia. Wybrzeże Mombasy bije rekordy popularności

Malownicze wybrzeże Mombasy stało się najmodniejszym regionem turystycznym Kenii. Tutejsze plaże zdobyły uznanie w turystycznej branży, a nad wodami Oceanu Indyjskiego spotkać można turystów z całego świata. Skąd taka popularność Mombasy i jej okolic?

Mombasa: najpiękniejsze miasto Kenii
Choć to Nairobi jest stolicą kraju, dla turystów najważniejszym miastem Kenii jest Mombasa. Jej piękno i walory wypoczynkowe odkrywać można dzięki biurom podróży, wśród których wyjątkowo kuszącą ofertę wypoczynku w tej części Afryki proponuje fly.pl. Coraz tańsze bilety lotnicze i rosnąca liczba połączeń sprawiają, że Kenia i jej wybrzeże stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznych wypraw. Szczególną popularnością cieszą się oferty Kenia last minute oraz Kenia all inclusive.

Sama Mombasa może się pochwalić piękną dzielnicą portową oraz cennym zabytkiem. Jest nim Fort Jesus, wzniesiony przez Portugalczyków pod koniec XVI stulecia. Doskonałe zaplecze rekreacyjne sprawia, że w Mombasie można nie tylko korzystać z morskich kąpieli i możliwości uprawiania sportów wodnych, ale i zagrać golfa w egzotycznej scenerii.

Najpiękniejsze kurorty na wybrzeżu Mombasy
W pobliżu Mombasy nie brak miejscowości, w których można znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku. Dla tych, którzy podróżują z dziećmi, doskonałym miejscem na urlop może stać się spokojna i znana z pięknych plaż Tiwi Beach. Jasnym piaskiem oraz pobliskimi rafami koralowymi kusi też Diani Beach, uznawana za najpiękniejszą plażę na kenijskim wybrzeżu. Dużym uznaniem cieszy się również niewielka osada Ukunda, która kusi nie tylko plażami, ale i pobliskimi rezerwatami przyrodniczymi. Szeroki asortyment organizowanych tu wycieczek typu safari sprawia, że Ukunda stała się doskonałym miejscem dla singli, chcących w miłym towarzystwie odkrywać najpiękniejsze zakątki Kenii. Dla turystów chcących połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem ciekawych zabytków z pewnością dobrym miejscem wypoczynku stanie się Kilifi. Zachęca ona nie tylko swymi walorami wypoczynkowymi, ale i zabytkowymi meczetami.

Wyspa pełna luksusu
Ci, którym marzy się wypoczynek na najwyższym poziomie, doskonałe warunki znajdą na wyspie leżącej w odległości zaledwie 50 km od popularnej Mombasy. Na Chale Island znajduje się wyjątkowe skupisko luksusowych hoteli, w których turyści mogą znaleźć doskonałe warunki pobytu o każdej porze roku.

Wybrzeże Mombasy przeżywa obecnie okres wyjątkowego zainteresowania ze strony turystów. Wyjątkowe krajobrazy oraz doskonałe warunki do wypoczynku nad morzem sprawiły, że Kenia stała się synonimem udanego urlopu. To kraj, w którym egzotyka i doskonałe przygotowanie do potrzeb turystów tworzą wyjątkowy duet, któremu trudno się oprzeć.


Komentujesz: Kenia. Wybrzeże Mombasy bije rekordy popularności

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: afryka, kenia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie