Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (272)

Kanaryjska przyroda i jej skarby


Wyspy Kanaryjskie kojarzone są głównie z pięknymi plażami i modnymi kurortami. Błędem jest jednak przekonanie, że ten archipelag może oczarować tylko miłośników wypoczynku na plaży. Ta niezwykła część Hiszpanii może zachwycić również kulturą, a ponadto nie brak tu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych. Wyspą, która z pewnością zachwyci miłośników natury i jej skarbów, jest Teneryfa. Dlaczego właśnie ona? Bo tu wspaniała roślinność i wulkaniczna sceneria tworzą niezwykle zgrany duet.

Moc przyrodniczych atrakcji w zasięgu ręki
Dla tych, którzy chcą poznać przyrodnicze walory tego wyjątkowego archipelagu, doskonałym miejscem wakacyjnego pobytu może się okazać Teneryfa. To ona kusi swymi pejzażami, a znajdujące się na jej terenie atrakcje pozwalają poznać nie tylko kanaryjską kulturę, ale i przyrodę. Wczasy na Teneryfie dają możliwość odbywania niezwykłych wędrówek po malowniczych terenach, a dzięki ofertom BeeFree każdy może dostać się na tę wyspę bez problemów. Gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu cudów natury na najpopularniejszej Wyspie Kanaryjskiej?

Miasto, które przyciąga przyrodą
Jest jednym z największych i najchętniej odwiedzanych miast na wyspie, a turystów zachwyca między innymi atrakcjami przyrodniczymi. Puerto de la Cruz słynie nie tylko z pięknych parków, ale i miejsc cenionych ze względu na swą wartość na całym świecie. Możliwością zobaczenia papug, delfinów i orek przyciąga Loro Park, będący miejscem idealnym dla całych rodzin. Dla tych, którzy chcą poznać piękno wyspiarskiej roślinności, nie lada gratką jest wizyta w tutejszym ogrodzie botanicznym, założonym pod koniec XVIII wieku.

Teide – niezwykły park narodowy
Terenem, który pozwala odkryć najcenniejsze skarby kanaryjskiej przyrody, jest park narodowy Teide. Zajmuje on centralną część wyspy, jest też jedną z jej największych atrakcji. Dlaczego? Bo na jego terenie można ujrzeć najwyższy ze wszystkich hiszpańskich szczytów. Jest nim Caldera de Teide, który osiąga wysokość 3718 m n.p.m. Inną ciekawostką znajdującą się na terenie tego parku jest lodowa jaskinia Cueva de Hielo, którą koniecznie trzeba zwiedzić w czasie pieszych wędrówek. Ukształtowanie terenu i moc przyrodniczych atrakcji to jeszcze nie wszystkie walory tego miejsca. Chętnie zaglądają tu miłośnicy kultury i historii, dla których wędrówki po terenie parku to wyjątkowa podróż śladami Guanczów – dawnych mieszkańców Teneryfy, dla których Teide był świętą górą i miejscem o wyjątkowym znaczeniu.


Komentujesz: Kanaryjska przyroda i jej skarby

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: hiszpania, teneryfa, wyspy kanaryjskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie