Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

JuraPark - rodzinne miejsce dobrej przygodyJuraPark to nie tylko rozrywka i zabawa. Dzięki dokładnym opisom dinozaurów oraz warsztatom edukacyjnym dzieci uczą się przez zabawę. Uczestnicząc w warsztatach płukania złota, czy odkopując zasypany w piasku szkielet dinozaura, każdy miłośnik prehistorycznych gadów może poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy odkrywca.


JuraPark Bałtów to najstarszy park dinozaurów w Polsce, który powstał w miejscu odkryć tropów i śladów dinozaurów. Spacer ścieżką edukacyjną pośród blisko 100 modeli prehistorycznych gadów pozwala zobrazować niesamowitość i bogactwo zaginionego świata. Jest to doskonałe uzupełnienie lekcji geografii, biologii czy przyrody.


Dziś oprócz krainy dinozaurów znajduje się tam także Muzeum Jurajskie, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium, Plac Zabaw, Kino Emocji 5D, Kącik Małego Paleontologa, a także Kamienne Oko – kąpielisko ze strzeżoną plażą. Ponadto latem można spływać tratwami i kajakami rzeką Kamienną, a zimą szusować na stoku Szwajcarii Bałtowskiej.


Na specjalną uwagę zasługuje, stworzony obok JuraParku, Zwierzyniec Bałtowski. Tu, na obszarze 60 ha, w pięciu sektorach, w warunkach zbliżonych do naturalnych żyje ok. 500 zwierząt z sześciu kontynentów. Na spotkanie z turystami wychodzą jelenie Dybowskiego, pełne gracji daniele, ciekawskie muflony, ogromne bydła szkockie, kozice śruborogie, a także alpaki, lamy, owce, koniki polskie i zabawne osły. Górną część „Zwierzyńca” ogląda się z okien specjalnie do tego celu zaadoptowanego żółtego "schoolbus’a”. W dolnej części zorganizowano ścieżki spacerowe, które zawiodą nas wprost do zagród owiec, kóz, szopów praczy, a nawet kangurów. Ponadto „Zwierzyniec” znalazł się na elitarnej mapie ośrodków zajmujących się ochroną majestatycznych żubrów, które dziś są dumą Bałtowa.


JuraPark Krasiejów jest największym parkiem dinozaurów w Europie. Powstał na terenie wyrobiska byłej kopalni iłu, gdzie paleontolodzy odkryli m.in. kości spokrewnionego z dinozaurami silezaura. Dziś można podglądać pracę paleontologów, którzy w dalszym ciągu prowadzą tam poszukiwania i badania.


W krasiejowskim JuraParku na terenie 40 ha znajduje się ok. 250, stworzonych przez paleoartystów, modeli dinozaurów, ustawionych wzdłuż półtorakilometrowej ścieżki edukacyjnej. Ciekawą atrakcją jest również Pawilon Paleontologiczny, gdzie przez szklaną podłogę można oglądać setki kości leżących in situ - dokładnie w miejscu ich odkrycia.


Na specjalną uwagę zasługuje Multimedialny Tunel Czasu, w którym na pokładzie Kapsuły Czasu można przenieść się w wirtualną podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.
Najnowszą atrakcją jest Prehidtoryczne Oceanarium, gdzie za sprawą współczesnej technologii ożyły prehistoryczne zwierzęta wodne.


Inne atrakcje JuraParku Krasiejów: Park Rozrywki, Plac Zabaw, Bajkowa Kraina Dinozaurów, Kino Emocji Cinema 5D, Kąpielisko ze strzeżoną plażą.


JuraPark Solec Kujawski – znajdujący się między Toruniem a Bydgoszczą park stał się obowiązkowym przystankiem dla wszystkich turystów zmierzających nad polskie morze. Ulokowany w przepięknej, leśnej scenerii, gwarantuje schronienie przed Słońcem i odpoczynek w upalne dni. Na zwiedzających czeka ponad 100, doskonale zrekonstruowanych, modeli prehistorycznych gadów.

Niezwykłych wrażeń dostarczy także spotkanie oko w oko z mechatronicznymi, ruchomymi dinozurami, wizyta w kinie Cinema 5D oraz zabawa w Parku Rozrywki, gdzie znajdują się m.in. family coaster, karuzele, dmuchane zjeżdżalnie, euro-bungee czy tor gokartowy.


Znajdujące się na terenie JuraParku Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha posiada jedną z najliczniejszych w Polsce kolekcji skamieniałości. To właśnie tu, dzięki setkom atrakcyjnie zaprezentowanym okazom, można prześledzić 500 mln lat ewolucji życia.


Szczególne wrażenie na zwiedzających robi, wzbudzający respekt, model mamuta oraz 13-metrowy model szkieletu zauropoda.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: JuraPark - rodzinne miejsce przygody

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dinozaury, park jurajski, bałtów, krasiejów, solec kujawski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie