Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Jubileuszowe 20. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato

Powraca konkurs „Weekend dla Mieszczucha”, wystawcy natomiast powalczą w konkursach, w których o nagrodzie decydować będzie koncepcja ekspozycji targowej oraz profesjonalizm obsługi klienta. Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Od dwudziestu lat na wiosnę warszawiacy ruszają tłumnie na Targi Lato. Zarówno mali, jak i duzi pasjonaci podróży odwiedzają ten wielki turystyczny kiermasz, aby poznać nowości, ofertę biur podróży, miast czy regionów. Wystawcy będą starali się przyciągnąć uwagę klienta, a także wyróżnić
się w konkursach, w których decyzję podejmować będą przedstawiciele głównych instytucji branżowych: Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej czy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wymarzony weekend
Na Targi Lato powraca konkurs „Weekend dla Mieszczucha” organizowany przez firmę MT Targi Polska oraz Polską Izbę Turystyki. Jest on skierowany do biur podróży, samorządów gospodarczych i organizacji turystycznych, a jego celem jest wyłonienie najciekawszej propozycji minimum 3-dniowego pobytu
w kraju. Komisja wybierze najlepszą ofertę oceniając m.in. atrakcje turystyczne przygotowane dla turystów obejmujące aktywne formy wypoczynku. Nagrodzony touroperator otrzyma 4 mkw. powierzchni wystawienniczej na Targach Lato 2016 oraz dyplom od Polskiej Izby Turystyki.

Polskie regiony
Wystawcy, którzy będą prezentowali ofertę polskich regionów mają szansę na zdobycie wyróżnienia
w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną oraz MT Targi Polska. W tej rywalizacji organizatorzy wraz z przedstawicielami Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki ocenią całościową prezentację targową, pomysły na dotarcie do klientów, a także takie elementy
jak: innowacyjność rozwiązań, estetykę oraz profesjonalizm obsługi. Nagrody dla laureatów
to m.in. pokrycie kosztu nawet 8 mkw. powierzchni wystawienniczej wraz z pakietem promocyjnym podczas przyszłorocznej edycji Targów Lato 2016.

Słońce z kryształu
Wszyscy wystawcy Targów Lato wezmą udział w rywalizacji o „Kryształowe Słońce”. Stoiska będą oceniane przez Jury pod kątem ogólnego wrażenia, oryginalności zabudowy, estetyki i porządku, a także profesjonalizmu obsługi klienta. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: „Polska” oraz „Zagranica”. Zwycięzcy otrzymają statuetki.

Publiczność decyduje
Z kolei w „Hicie Lata 2015” to odwiedzający wybiorą zwycięzcę decydując która z prezentowanych
na targach ofert jest najciekawsza. Wystawca, który wygra, otrzyma pamiątkową statuetkę. Równolegle przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze hasło promujące Targi Lato, a autor zwycięskiego sloganu wygra pobyt-niespodziankę dla dwóch osób. 

Kolorowy świat bajek
Motywem przewodnim atrakcji dla najmłodszych uczestników Targów Lato będą bajki. Specjalny kolorowy tabor bajkowych wozów będzie promować Suwalszczyznę. Poprzez podróż dzieci poznają historię, legendy i piękno regionu. Baśniowy szlak prowadzi z Suwałk przez Rutkę Tartak, Bakałarzewo, Nową Wieś, Sejny, Puńsk oraz Kopiec koło Sztabina. Udział w targach zapowiedziało również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Wytwórnia Filmowa Semafor z Łodzi. 

Gościnne Mazowsze
Mazowsze, Region Partnerski Targów Lato, zainauguruje w czasie kwietniowego weekendu sezon letni. Przedstawiciele regionu będą zachęcać do eksplorowania ciekawych mazowieckich zakątków. Zaplanowano również wiele atrakcji: akrobacje i pokazy rowerowe, które wykona Krystian Herba, pokaz iluzjonisty czy kurs pierwszej pomocy. 

Patronat Honorowy
Patronat Honorowy nad Targami Lato 2015 sprawują: Tomasz Jędrzejczak - Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego;
Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski - Prezes Polskiej Izby Turystyki.

Tradycyjne i ekologiczne smaki
Równolegle z Targami Lato odbędą się IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia
oraz III Targi Agroturystyka. Będzie więc można poznać smak regionalnych przysmaków i trunków
z różnych części Polski, a także znaleźć miejsce na wypoczynek blisko natury.

Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na stronie: www.targilato.pl.

***

Kontakt PR:

Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89

Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26


MT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 8 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych. Są to: EuroGastro, EuroLab, CrimeLab, TT Warsaw, Lato, WorldHotel, Dziedzictwo oraz Infrastruktura.


Komentujesz: Jubileuszowe 20. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia