Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (267)

Jak zorganizować pierwszy pobyt w Słowacji?

Kusząca licznymi atrakcjami i przystępnymi cenami Słowacja jest krajem, który polscy turyści odwiedzają coraz chętniej. Jak przygotować się do podróży po jej terenie? Oto kilka praktycznych porad dla tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić ten kraj po raz pierwszy.

Słowacja dla zmotoryzowanych
Bliskość Słowacji sprawia, że większość turystów rezygnuje z połączeń lotniczych i kolejowych, decydując się na podróż własnym samochodem. Miejsc, w których można przekroczyć granicę jest sporo. Zwardoń i Korbielów należą do tych najpopularniejszych w rejonie Śląska, z kolei we wschodniej Polsce czekają przejścia w Barwinku oraz Koniecznej. Turyści wybierający się w słowackie Tatry powinni skorzystać z przejścia w Łysej Polanie. Przejście graniczne w Niedzicy mogą z kolei wykorzystać ci, którym marzy się wypoczynek na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Spisz. Jadąc własnym samochodem trzeba pamiętać o opłatach drogowych i winietkach, za których brak grożą spore mandaty.

Gdzie rezerwować noclegi?
Podstawą udanego pobytu w docelowej miejscowości jest wybór odpowiedniej kwatery Słowacja może się pochwalić szerokim asortymentem obiektów noclegowych, przy czym szczególnie popularną opcją są tu apartamenty wynajmowane na czas urlopu. Są tanie i wygodne, a w znalezieniu idealnego lokum w wybranej miejscowości ułatwiają takie portale, jak Edom.pl. Ponad 1100 domów i apartamentów kusi tu niskimi cenami oraz kompleksowym wyposażeniem, dzięki czemu można spędzić czas w tym kraju w iście domowych warunkach. Tanie noclegi na Słowacji pozwalają na maksymalne wykorzystanie wypoczynku na jej terenie i beztroskie rozkoszowanie się jej atrakcjami. Które regiony mogą się okazać idealnym miejscem dla polskich turystów?

Które regiony warto odwiedzić?
Bratysława, jako stolica kraju, z pewnością zasługuje na uwagę. Pięknie położona nad Dunajem stolica zachwyca uroczą starówką oraz potężnym zamkiem. Jej winiarnie oraz stylowe kawiarenki już dawno zyskały popularność, podobnie jak organizowane przez miejscowe biura wycieczki do oddalonego o zaledwie 60 km Wiednia. Najciekawszą ich formą jest wyprawa turystyczną łodzią, dzięki której można w ciągu jednego dnia zwiedzić dwie stolice, a przy okazji delektować się rejsem po Dunaju. Dla aktywnych turystów oraz dla narciarzy kuszącymi regionami są słowackie Tatry oraz rejon Małej i Wielkiej Tatry. Górskie pejzaże, ukryte w dolinach miejscowości o tradycyjnej zabudowie oraz tak znane kurorty, jak Stary Smokowiec czy Tatrzańska Łomnica są ich największymi walorami.

Słowacja jest krajem przyjaznym dla polskich turystów, a wędrowanie po jej terenach staje się coraz łatwiejsze. Dzięki sprawnej komunikacji i licznym przewodnikom po kraju naszych sąsiadów zaplanowanie podróży po jej terytorium staje się coraz przyjemniejszym zadaniem.


Komentujesz: Jak zorganizować pierwszy pobyt w Słowacji?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: słowacja, bratysława


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie