Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

INSPIRACJE

 


Pogodna jesień na Cyprze

Szukacie sposobu na przedłużenie wakacji? Pomyślcie o Cyprze. Jesienią panuje tu cudowny klimat: temperatura powietrza oraz wody przekracza zazwyczaj 20 stopni Celsjusza, nie jest jednak tak upalnie jak w lipcu czy sierpniu. Stwarza to doskonałe warunki zarówno dla szukających kąpieli i wypoczynku na plaży, jak i tych, którzy chcą pozwiedzać. Jesienne poznawanie wyspy ma też dodatkowe atuty: jest zdecydowanie mniej turystów, łatwiej także – u schyłku sezonu – o tańszą ofertę w biurze podróży.

Więcej informacji o wyspie Afrodyty na stronie www.visitcyprus.com.


W królestwie zegarów

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie mieści się w XVIII-wiecznej kamienicy zwieńczonej kopułą obserwatorium astronomicznego. Zgromadzona tu kolekcja zegarów słonecznych nie ma sobie równej w Europie. Eksponaty pochodzą z różnych krajów, a wiele z nich skonstruowali założyciele tego miejsca, korzystając z opisów zawartych w starych źródłach. Ozdobą jędrzejowskiego zbioru są: zegar słoneczny z XVI wieku wykonany przez Erazma Habermela, zegar z armatką skonstruowany dla króla Stanisława Leszczyńskiego oraz piękna XVII-wieczna klepsydra wodna z Sycylii.


Dla zdrowotności

Bądźmy szczerzy – po wakacyjnych wojażach jesteśmy wykończeni i należy nam się nieco odpoczynku. Przed nami zima, niedobór światła i witamin. Trzeba się zatem odpowiednio przygotować. Przed laty jechało się do wód, dziś zaś jeździmy do spa. Ich oferta jest oszałamiająca: znajdziemy miejsce i zabiegi na każdą kieszeń oraz potrzeby. Możemy wypocząć w górach, nad morzem lub koło jeziora. Czekają na nas masaże, kąpiele, ćwiczenia, maseczki i peelingi.

Przy wyborze najlepszej oferty warto skorzystać z podpowiedzi, na przykład na www.spa24.pl.


Komentujesz: Inspiracje: październik/listopad 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: kudowa zdrój, kudowa, inspiracje, jesienne inspiracje, cypr


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie