Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Letnie inspiracjeLATO. Już sama nazwa taj najcieplejszej i chyba najpiękniejszej pory roku napawa optymizmem, prawda? Zachęcamy was do korzystania z wielu aktywności, które szczególnie teraz zaczynają nabierać atrakcyjności.


Spływy kajakowe, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, długie biwaki czy też krótkie pikniki i grille – możliwości spędzania wolnego czasu jest naprawdę dużo. Na opisy waszych letnich przygód czekamy na forum!


Hulajnoga, zwana monster

Moda na hulajnogi przyszła do nas z Austrii i z Niemiec, aż w końcu dotarła na Białczańską Kotelnicę. Tam właśnie Roman Haładyna z firmy RH Sport prowadzi wypożyczalnię tych niezwykłych pojazdów. Bo górski model hulajnogi – hulajnoga monster – zasadniczo różni się od modeli nizinnych. Ma o wiele większe i grubsze koła oraz niezawodne tarczowe hamulce hydrauliczne, które są w stanie zatrzymać pędzący z góry pojazd, nawet gdy jest mokro. Amator zjazdu wjeżdża na górę wyciągiem, a potem wsiada na monstera i w pozycji stojącej puszcza się w dół, swobodnie wybierając drogę na przygotowanym, wykoszonym stoku. Jazda przypomina trochę zjazd rowerowy (ale jednak w pozycji stojącej jest inaczej), a trochę jazdę na nartach. Do dyspozycji narciarzy letnich są różne typy monsterów. Cena ich wynajęcia to 25–35 złotych za godzinę. Życzymy wspaniałych i emocjonujących zjazdów!


Łódź na Fali

Kto tęskni za odrobiną szaleństwa i relaksu, z pewnością doceni uroki jednego z największych aquaparków w Polsce – łódzkiej Fali. Miłośnicy adrenaliny zapewne nie odmówią sobie przyjemności zjechania z najszybszej i największej zjeżdżalni Kamikadze – pięć sekund, 19 metrów! Wrażenie jakby się skakało z szóstego piętra. W porównaniu z szybkością zjazdu na Kamikadze zjazd tradycyjną kręconą rurą jest znacznie spokojniejszy, co nie znaczy, że daje mniej radości! Rodzinom bardziej przypadną do gustu brodziki, basen ze sztuczną falą, zjazd na oponach czy też wpływanie do podświetlanej groty, zaś dzieci będą zachwycone zabawą armatkami wodnymi lub pokonywaniem nurtu rwącej rzeki. Warto też zajrzeć do tutejszego spa na masaż i zabiegi pielęgnacyjne. Wizyta w aquaparku to doskonała propozycja odpoczynku po intensywnym zwiedzaniu Łodzi. Po regeneracji w saunie (do wyboru: parowa, fińska i na podczerwień), tężni solnej i zabawie na basenie wracają siły i aż chce się żyć!


Rycerskie potyczki w Uniejowie

Turnieje rycerskie to ostatnio jedna z głównych atrakcji letnich całej Polski. My polecamy turniej w Uniejowie (koło Łodzi). Odbywa się on we wspaniałym kasztelu rycerskim i na placu obok niego. Widzowie mają tu znakomite warunki do podziwiania rycerskich potyczek, a te stoją na najwyższym poziomie. W zeszłym roku mogliśmy w Uniejowie zobaczyć nie tylko walki rycerzy pieszych, lecz także potyczki konne, popisy zręczności, inscenizację historycznej rozprawy sądowej oraz niezrównane popisy sokolników. Impreza doskonale przygotowana i prowadzona (świetni konferansjerzy), w sposób atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci. W tym roku 2–3 lipca siódma edycja turnieju.


Komentujesz: Inspiracje na wakacje!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: złoty stok, łódź, turnieje rycerskie, surfing


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • iwa9823

    Ach to lato. Napewno każdy co rok na nie czeka. W artukule umieszczonym wyżej pokazano interesujące miejsca, które warto byłoby odwiedzić.

    iwa9823

  • weronique

    Chyba każdy nie może się doczekać już lata:) W artykule przedstawiono ciekawe i insporujące miejsca, które warto zwiedzić, myslę, że warto skorzystać z podpowiedzi przy planowaniu...

    weronique

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł