Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Narciarze wybierający się na zagraniczne stoki na przełomie lutego i marca mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. W Austrii cena noclegu w pensjonacie zaczyna się już od 18 euro za noc dla jednej osoby, a zakup tygodniowego skipassu to wydatek rzędu 180-230 euro.Polisa narciarska z biura podróży


W pensjonatach standard jest wysoki, ale zazwyczaj są one położone w dolinach i często trzeba dojeżdżać na stok darmowym skibusem. Jeśli wybierzemy się na narty samochodem, do wydatków związanych z wyjazdem należy doliczyć koszty benzyny i opłat na autostradach. Możemy również skorzystać z usług biura podróży redukując koszty dojazdu na miejsce. Touroperatorzy często w cenie wycieczki oferują ubezpieczenie narciarskie, które kosztuje kilka złotych za dzień, jednak zazwyczaj ma ono kilka istotnych wad:

•    oferuje zbyt małe sumy ubezpieczeń kosztów leczenia i ratownictwa medycznego,
•    suma ubezpieczenia OC jest zbyt niska, by pokryć uszczerbek na mieniu i zdrowiu osoby trzeciej w razie wypadku, nie zawsze jest też osobne OC sportowe,
•    tanie polisy nie zawierają ubezpieczania bagażu i sprzętu narciarskiego, co w razie zniszczenia wypożyczonych nart może nas narazić na spore koszty,
•    ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest symboliczne i nie pozwoli nam dojść do sprawności w razie wypadku.

Dlatego warto szczegółowo przyjrzeć się Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia (OWU) polisy narciarskiej proponowanej przez biuro i sprawdzić, czy za podobną lub niewiele większa kwotę nie znajdziemy w internecie korzystniejszej indywidualnej oferty.

Czego oczekiwać od polisy narciarskiej do Austrii?

Akcja ratunkowa z użyciem helikoptera to w Austrii koszt rzędu 14 tys. euro, czyli ok. 70 tys. zł. Transport medyczny do Polski to kolejne 40 tys. zł, a jeśli stan poszkodowanego będzie wymagał hospitalizacji, skomplikowanej diagnostyki lub operacji, koszty leczenia mogą wynieść kilkaset tysięcy złotych. Podobne kwoty możemy zapłacić w przypadku, gdy to my spowodujemy uszczerbek na zdrowiu i mieniu osoby trzeciej. W Europie Zachodniej ludzie są bardziej świadomi swoich praw, a kancelarie prawne specjalizują się w egzekwowaniu wysokich odszkodowań dla swoich klientów.

Dlatego przed wyborem ubezpieczenia polecamy zapoznać się z poradnikiem Ubezpieczenie na narty do Austrii z www.ubezpieczeniaonline.pl. Przybliży on kilka najważniejszych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze polisy. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest ubezpieczenie narciarskie Warta na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Polisa Warty, poza standardowymi elementami, jak pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, NNW i OC, oferuje znacznie szerszy zakres ochrony. Jest to ubezpieczenie sprzętu sportowego, 40 zł za każdy dzień niemożności korzystania ze stoku oraz pokrycie kosztów niewykorzystanego skipassu w razie choroby poszkodowanego. Koszt zakupu polisy z dodatkami wynosi ponad 100 zł.

Materiał Partnera

Komentujesz: Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Austrii?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia