Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu po raz drugi w Zakopanem

 


W dniach 29 – 30 stycznia 2010 roku w Zakopanem odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski we Freeskiingu PZN.

  Freeskiing to najmłodsza i najbardziej widowiskowa odmiana narciarstwa, która polega na wykonywaniu różnego rodzaju ewolucji (obroty, salta) na skoczniach, poręczach oraz w specjalnej śnieżnej rynnie (halfpipe).

 

Odbywające się od siedmiu lat TNF PFO to jedyne zawody w Europie Środkowo – Wschodniej włączone w światowy cykl AFP.


Zawody The North Face Polish Freeskiing Open od kilku lat przyciągają najlepszych zawodników z Polski, Czech, Norwegii, Szwajcarii, Finlandii czy Wielkiej Brytanii. W tym roku na zakopiańskim stoku Harenda organizatorzy spodziewają ponad 100 najlepszych zawodników z Europy, którzy będą rywalizować w dwóch kategoriach – Big Air (ewolucje na skoczni) oraz Rails (ewolucje na poręczach). Ponadto na zakończenie pierwszego dnia zawodów, przy dźwiękach energetycznej muzyki, odbędzie się widowiskowa Night Session.

 

"Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o nagrody o wartości blisko 50 000 zł. Zwycięzcy TNF PFO podzielą między siebie 15 000zł w gotówce oraz atrakcyjne nagrody. Sędziowie wyłonią także Mistrza Polski we Freeskiingu oraz najzdolniejszego, niesponsorowanego juniora, który dostanie przepustkę do finału The North Face Ski Challenge w Val Thorens we Francji wraz z pełnym pokryciem kosztów podróży"– mówi Andrzej Lesiewski, główny organizator zawodów oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu.


 

Od ubiegłego sezonu The North Face Polish Freeskiing Open są jednocześnie oficjalnymi Mistrzostwami Polski we Freeskiingu, a także jedną z 16 najważniejszych tego typu imprez na świecie włączonych do prestiżowego cyklu AFP (Association of Freeskiing Professional) obok takich eventów jak European Freeski Open czy Winter Dew Tour. 

 

 

"Obserwując rozwój zawodów Polish Freeskiing Open można prześledzić ewolucję narciarstwa ostatnich lat. W 2003 roku freeskiing był mało znany nie tylko w Polsce, dziś coraz głośniej mówi się o tym, że stanie się on kolejną dyscypliną zimowych Igrzysk Olimpijskich" – mówi Andrzej Lesiewski.

 

Opis konkurencji:


BIG AIR - wysokie i bardzo efektowne skoki. Stylowe obroty i graby (chwyty za nartę w locie) to najbardziej widowiskowa, "podniebna" część freeskiingu. Podczas zawodów liczy się stopień trudności tricku, styl jego wykonania oraz pewność lądowania.


RAILS - widowiskowe przejazdy po metalowych poręczach o najróżniejszych kształtach to "miejska" część freeskiingu dla najtwardszych zawodników. Specjalnie przygotowana część stoku pozwala publiczności podejść bliżej i dopingować zawodników.


NIGHT SESSION
- sesja na railach rozgrywana na zakończenia pierwszego dnia zmagań. Sztuczne oświetlenie, głośna muzyka grana przez DJ'ów i okazja do wygrania dodatkowych nagród. Wszystko w świetle fleszy aparatów i wśród licznych kamer mediów, kóre szczególnie upodobały sobie widowiskową nocną sesję.

 

 

 


Organizatorami The North Face Polish Freeskiing Open 2010 są Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu oraz agencja Snow PR. 

 

Sponsorzy: The North Face, Sony Vaio, Armada Skis.

Więcej informacji, relacje z poprzednich edycji, a także rejestracja zawodników dostępne są na stronie www.pfopen.pl

 

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po The North Face Polish Freeskiing Open 2010, którą znaleźć można pod adresem www.kpfoto.pl/pfo . Dzięki wykorzystaniu wyjątkowej techniki fotograficznej powstały panoramy sferyczne, które pozwalają poczuć klimat imprezy nie tylko poprzez obserwację widowiskowych ewolucji, ale także np. reakcji publiczności.

 


Komentujesz: Freeskiing - mistrzostwa najbardziej widowiskowej odmiany narciarstwa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: mistrzostwa, narty, freeskiing, zakopane


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie