Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (227)


Bajki na specjalne okazje– On mi wsadził palec w okoooo! – darła się Amisia. – Ona pierwsza się kopie! – z oburzeniem ripostował Julaszek. TIR po prawej zdawał się nie mieć końca, a z naprzeciwka pojawiły się jakieś światła. Docisnęłam gaz do dechy. Uff, jak zwykle był jeszcze duży zapas, ale adrenalina mi skoczyła. – Zamknijcie się natychmiast albo będziecie biec za samochodem! – wrzasnęłam.


Na tylnym siedzeniu zapadła złowieszcza cisza, przerywana tajemniczym szelestem. Próbowałam przestawić lusterko, aby zobaczyć, co tak szeleści, ale źródło dźwięku było poza zasięgiem. Wykorzystując chwilę spokojnej, szerokiej drogi, zaryzykowałam zwrot w tył. No tak, żarli cukierki! Wyciągnęli z torby żelazny zapas na stok i żuli z lubością, w zgodzie i harmonii. Papierki wyściełały już całą podłogę. Postanowiłam, udać, że nie widzę, zwłaszcza że przede mną wyrósł kolejny TIR jadący uparcie 90 kilometrów na godzinę. W końcu chwila spokoju przy wyprzedzaniu jest bezcenna, nich żrą! – Mamooo, niedobrze mi – zawyła Amisia i zaczęła wydawać niepokojące odgłosy. Zjechałam na pobocze tuż przed nosem wyprzedzonego przed chwilą TIR-a. Kątem oka dostrzegłam w szoferce kierowcę pukającego się w czoło. Mądrala! Jakby jechał sam z dwójką dzieci, toby się nie pukał. Po 400 kilometrach skapitulowałam. Tak, wiem, że to rodzice powinni czytać dzieciom, że ważny jest kontakt, że elektronika jest zła. Ale ja też jestem zła. Jestem zła, wykończona i na skraju załamania nerwowego, gdy muszę przetransportować słodkie maleństwa na wymarzone wakacje.


Kochani rodzice, jeśli wiecie, o czym mówię, ucieszy Was – tak jak i mnie ucieszyło – że można kupić elektroniczne bajeczki do oglądania i słuchania w każdych okolicznościach. Strona www.klub-bajek.pl to wirtualna księgarnia oferująca po bardzo umiarkowanych cenach pięknie ilustrowane, animowane bajki, przystosowane do odtwarzania na dowolnych nośnikach. Mnie oczywiście najbardziej cieszy, że można te bajeczki odtwarzać na samochodowym DVD. Videobooki powstały na podstawie książek wydanych przez nasze wydawnictwo. Dostępne są dwie kolekcje dla dzieci w różnym wieku. „Przygody małych zwierzątek” to propozycja dla 3–6-latków. Bohaterowie tych cudnych opowieści, z którymi dziecko łatwo się utożsami, przeżywają wspaniałe przygody i doświadczają trudnych sytuacji na swojej drodze ku dorosłości. Z kolei kolekcja „Klasyczne bajki opowiedziane na nowo” to 33 najbardziej znane baśnie świata z pięknymi ilustracjami i ciekawą animacją. A potem, po dotarciu na miejsce (skończeniu pilnej pracy, uporaniu się ze zmywaniem, wyjściu gości), możemy sami poczytać dziecku. DVD też przecież musi odpocząć i przespać się chwilę. Videobooki to naprawdę wspaniała pomoc w trudnych sytuacjach. Warto z niej skorzystać.
Życzę Państwu spokojnej podróży.


Monika Węgrzyn, redaktor naczelna magazynu „Polska Wita”, mama dwójki trudnych podróżników.


Komentujesz: Bajki na specjalne okazje

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: dla dzieci, klub bajek, videobooki, elektroniczne książki, wydawnictwo


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia