Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do inspiracji (280)

Alpejskie standardy w polskich kurortach


Polskie góry często przegrywają w oczach turystów z propozycjami zagranicznymi. Włochy, Austria, Szwajcaria, choć dalej i nieco droższe, gwarantują śnieg, urozmaicone trasy i znakomite zaplecze hotelowo-gastronomiczne. W tym roku szczególnie trudno się temu dziwić ze względu na niesprzyjającą narciarzom aurę. Po pierwszym tygodniu zimowych ferii warunki bardzo się jednak poprawiły i śmiało można poszusować również w Polsce. Gdzie jechać i gdzie nocować?

O wyborze miejsca na zimowy aktywny wypoczynek decyduje kilka czynników: bliskość stacji narciarskich, udogodnienia dla miłośników jednej i dwóch desek, łatwość dojazdu, propozycje spędzenia wolnego czasu poza stokiem – solo i z rodziną, a także wysoki standard obsługi gości za przystępną cenę. Biorąc pod uwagę te elementy, biuro programu Złoty Standard – Hotele i Obiekty Hotelarskie po pierwszym tygodniu ferii wybrało najlepsze hotele na zimowy wypoczynek w polskich górach.

Specjaliści Złotego Standardu przyjrzeli się propozycjom położonych w górach obiektów, które w ciągu ostatnich 3 lat pomyślnie przeszły audyt obsługi gości, badający blisko 100 aspektów związanych z pobytem w hotelu. Pod uwagę wzięli 10 aspektów: odległość od stoków narciarskich i wyciągów, wielkość bazy do uprawiania sportów zimowych w sąsiedztwie, zaplecze spa&wellness, ofertę rodzinną, atrakcje turystyczne regionu, urozmaicenie oferty promocyjnej, a także standard obiektu i relację ceny pobytu do oferty. Dodatkowo punktowany był również dostęp gościa do informacji o usługach około hotelowych i bazie narciarskiej.

Po pierwsze baza narciarska
Na najwyższe uznanie zasłużyły obiekty znajdujące się w pobliżu prężnie działających ośrodków narciarskich takich jak: Zieleniec, Karpacz, Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Krynica-Jaworzyna czy Korbielów. W tych miejscach narciarze mogą liczyć na urozmaicenie: kilkanaście i więcej tras o różnym stopniu trudności, dostępnych na jednym karnecie; np. Skipass Sudety pozwala na korzystanie z uroków tras w ośrodkach Zieleniec, Karpacz i Czarna Góra, a Dwie Doliny oferują 10 tras z kompleksem nowoczesnych wyciągów po dwóch stronach jednego szczytu. Stoki są sztucznie oświetlone (np. Korbielów, Dwie Doliny, Koninki) i naśnieżane, co pozwala cieszyć się jazdą również wieczorem i nawet przy niewielkich opadach. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny, bo w pierwszym tygodniu ferii w niewielu miejscach w Polsce można było pojeździć.

Po drugie komfort
Tylko kilka hoteli w zestawieniu Złotego Standardu może się pochwalić własnym wyciągiem lub stokiem tuż za oknami (Wierchomla, Redyk, Fero Lux). Jednak wszystkie potrafią doskonale wykorzystać dobre sąsiedztwo. Najlepsze hotele proponują gościom dowóz na stoki, często bezpłatny w ramach pakietu pobytowego, własny ski-serwis, wypożyczalnię sprzętu, narciarnię i instruktorów lub specjalne zniżki u zaprzyjaźnionych usługodawców.

Komfort wypoczynku zapewniają również poprzez szeroką ofertę usług około noclegowych: zabiegi spa&wellness, saunę i basen, fakultatywne wycieczki ze zwiedzaniem atrakcji regionu – przyrodniczych, architektonicznych i kulturowych, a także doskonałą, zdrową kuchnię (w tym pobyty z dietami zdrowotnymi i regenerującymi).

O alpejskim standardzie świadczy również informacja. W obiektach wyróżnionych przez Zloty Standard nie trzeba jej szukać. Dane o pogodzie, warunkach narciarskich, czynnych wyciągach, cenach karnetów i dodatkowych atrakcjach są podane na hotelowych stronach internetowych lub z uśmiechem udziela ich recepcjonista.

Po trzecie potrzeby rodziny
Hotele z rankingu Złotego Standardu zasługują na uznanie także ze względu na urozmaiconą i pomysłową ofertę rodzinną. Obejmuje ona: specjalne ceny pakietów rodzinnych, bogaty program animacji, warsztaty teatralne i rękodzielnicze, dostosowane do potrzeb najmłodszych gości pokoje zabaw, spotkania z ciekawymi ludźmi i tradycjami regionu oraz wycieczki, kuligi i zawody sportowe. Niektóre obiekty gwarantują w ramach pakietu lub za niewielką dodatkową odpłatnością opiekę hotelowej niani (hotele: Klimek, Fryderyk).

Ale choć komfort rodziny jest na pierwszym miejscu, dzięki doskonałej organizacji dają odetchnąć również osobom podróżującym samotnie.


Alpejskie standardy można znaleźć w następujących hotelach Złotego Standardu:
• Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort w Piwnicznej-Zdroju, woj. małopolskie
• Hotel Klimek SPA w Muszynie, woj. małopolskie
• Hotel Fero LUX w Korbielowie, woj. śląskie
• Ośrodek Usług Hotelarskich Redyk w Zębie koło Zakopanego, woj. małopolskie
• Górski Raj w Koninkach, woj. małopolskie
• Hotel Artus w Karpaczu, woj. dolnośląskie
• Hotel Dziki Potok w Karpaczu, woj. dolnośląskie
• Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju, woj. dolnośląskie
• 4 Pory Roku & SPA w Krynicy-Zdroju woj. małopolskie
• Modrzewie Park Hotel w Szczawnicy, woj. małopolskie

Więcej informacji na stronie www.zlotystandard.info


Komentujesz: Alpejskie standardy w polskich kurortach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: najlepszy hotel, najlepsze hotele, złoty standard


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie