Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Alpejski urlop narciarski

W obecnym sezonie narciarskim w Polsce nie ma raczej co liczyć na srogą zimę: w grudniu niemalże w całym kraju brak było opadów śniegu. Rozczarowani miłośnicy białego szaleństwa mają jednak świetną alternatywę – zaszalej i w tym sezonie szusuj po alpejskich stokach!Alpy wcale nie są daleko!

Jednym z powodów, dla których nie decydujemy się na zagraniczny wyjazd narciarski jest odległość. Ale czy naprawdę to tak daleko? Przyjrzyjmy się mapie; załóżmy, że wyjeżdżamy z Warszawy. Od najbardziej popularnych austriackich ośrodków narciarskich, np. Nassfeld, dzieli nas zaledwie 10-12 godzin jazdy samochodem! Jeśli mieszkasz blisko naszej południowej granicy Twój dojazd zajmie nie więcej niż 9 godzin. Jeszcze niedawno 12 godzin trwała przecież jazda z Podbeskidzia nad Morze Bałtyckie…

Przestrzeń i odległość zupełnie tracą na znaczeniu, jeśli zdecydujemy się na lot samolotem. W kilka godzin dotrzemy do każdego z alpejskich krajów: Francji, Szwajcarii, Lichtensteinu, Monako, Niemiec, Słowenii, Włoch i wspomnianej już Austrii. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na podróż samolotem, nasze bagaże trzeba ograniczyć co do wagi i objętości – wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie sprzętu sportowego dopiero na miejscu.

Odległość zresztą nie jest najważniejsza. Wybierając miejsce na urlop zimowy, weźmy pod uwagę: ilość i gwarancję śniegu (w Polsce nie do przewidzenia…) oraz długość i atrakcyjność tras (pod tym względem Alpy zdecydowanie oferują więcej).Planowane działania pomogą Ci zaoszczędzić!

Wydaje Ci się, że taki wyjazd narciarski to spory wydatek? Owszem, nie będziemy się kłócić… ale jeśli odpowiednio wcześnie wszystko przygotujesz, uda Ci się zminimalizować koszty zagranicznego wyjazdu na narty! Przede wszystkim - rezerwuj noclegi jeszcze będąc w Polsce – w ten sposób unikniesz gorączkowych poszukiwań na ostatnią chwilę, poza tym na spokojnie będziesz mógł porównać ceny do oferowanego standardu i nie dasz się nabrać na zawyżone stawki.

Przed dokonaniem wyboru miejsca wypoczynku, sprawdź czy w danym ośrodku narciarskim oferowane są zniżki (np. dla młodzieży, seniorów lub osób uczących się). Czasem skipass’y na konkretne wyciągi lepiej kupować online, w promocyjnych cenach lub poprzez zakupy grupowe – kiedy określona pula karnetów zostaje przeceniona.

Warto także dokonać wymiany waluty jeszcze przed wyjazdem z kraju. Płatność kartą bankową za granicą jest wygodnym i z reguły bezpiecznym rozwiązaniem – ale nasz budżet może to bardzo obciążyć. Jeśli będziemy płacić za zagraniczne zakupy (skipass, wynajem sprzętu, noclegi, jedzenie, itp.) zwykłą kartą do konta „złotówkowego”, to możemy się zdziwić jak dużo zapłacimy za samo przewalutowanie! Bank przeliczy bowiem płatność np. z EUR na PLN po własnym kursie (niestety dla Klienta niekorzystnym…). Najbardziej korzystne rozwiązanie znajdziesz w internecie - internetowy serwis wymiany walut – ergokantor.pl. Wymień walutę, oszczędzając aż do 8% (w porównaniu do ofert kantorów stacjonarnych lub banków), złóż w swoim banku wniosek o wydanie karty do rachunku walutowego i ciesz się narciarskim (i nie tylko) szaleństwem!Nowe miejsce, nowe atrakcje

Alpy mają jednak do zaoferowania dużo więcej niż same stoki i wyśmienite warunki narciarskie. Oszałamiające swą urodą i zapierające dech w piersiach górskie widoki, adrenalina podczas wjazdu kolejką na najwyższe szczyty i nocne szaleństwa w klubach – to wszystko czeka na Ciebie w każdym narciarskim kurorcie!

Alpejski urlop zimowy może być także romantyczny: zobacz lodowe wioski, np. w Austrii lodowa wioska Alpeniglu Dorf, gdzie znajdziesz (wszystko wykonane z lodu) restaurację, hotel, a nawet… kaplicę! Warto wybrać się w takie miejsce i poczuć się jak Królowa Śniegu! Niejednokrotnie miasteczka te znajdują się w malowniczych okolicach jezior – takich jak niemieckie Bodensee lub włoskie Lago di Gardia. Natomiast w niemieckiej części Alp znajdziemy wiele przepięknych bawarskich zamków (m.in. zamek Neuschwanstein, pierwowzór popularnego zamku Disney’a).

A ponad wszystko - śnieżne szaleństwo gwarantowane!

Matriał Partnera

Komentujesz: Alpejski urlop narciarski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie

Najbliższe wydarzenia