Witaj w Podróży w Google play i App Store

Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?

Kalendarium

Wszyscy uwielbiamy podróże. Niestety bez właściwego przygotowania nawet wymarzona wycieczka potrafi zamienić się w prawdziwy koszmar. Jak zwykle najważniejsze jest planowanie. Wprawdzie nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć, ale możemy dobrze zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych przeszkód. Co wobec tego wziąć ze sobą w podróż? Przedstawiamy listę 10 rzeczy, które zawsze powinniśmy mieć w pogotowiu. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy nadarzy się okazja do wyruszenia w świat.

1.Walizka

Może to oczywiste, ale jednak nie zawsze zwracamy uwagę na ten najważniejszy z atrybutów każdego podróżnika. Wielu z nas sądzi, że to, w co zapakujemy nasze rzeczy, ma drugoplanowe znaczenie. Być może tak jest, ale pamiętajmy o tym, że nawet w najkrótszej podróży może wydarzyć się wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jeżeli walizka nie będzie odporna na zniszczenie – nasza własność zostanie narażona na duże niebezpieczeństwo. Poza tym warto pomyśleć o komforcie noszenia i – co wyjątkowo ważne – pakowania rzeczy. W końcu to właśnie z nim mamy największy problem. Badania pokazują, że aż 80% z nas musi dźwigać zupełnie zbędne rzeczy. Warto więc dokładnie zastanowić się, co będzie nam potrzebne. Można również skorzystać z rady fachowców. Dzięki myluggage pakowanie naprawdę może być lekkie, łatwe i przyjemne.

2.Ważny paszport

Kolejna oczywistość? Przekonamy się o tym dopiero wtedy, kiedy znajdziemy idealną ofertę last minute, ale okaże się, że nasz paszport utracił ważność lub stanie się to wkrótce. Większość państw nie wyda wizy turystom już na 180 dni przed wskazaną datą, warto więc odnotować ją w kalendarzu i zawsze móc być w drodze.

3.Ubezpieczenie

To kolejna rzecz, którą lubimy bagatelizować. Jeżeli często wyjeżdżamy na własną rękę i lubimy spontaniczne wycieczki, warto zapewnić sobie komfort w postaci całorocznego ubezpieczenia. Zwykle jedyne, czego będziemy potrzebować, to w takim wypadku karta, która zmieści się w każdym portfelu.

4.Powerbank

Jesteśmy uzależnieni od urządzeń elektronicznych. Nie potrzebujemy już brać ze sobą sterty książek czy filmów na DVD – wystarczy nam czytnik ebooków i tablet. O smartfonie nie trzeba nawet wspominać – bez niego czujemy się jak bez ręki. Wszystkie gadżety są bardzo przydatne, ale do funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej. Dzięki małemu powerbankowi nigdy nam jej nie zabraknie.

5.Saszetka

Nie wszystko zmieści się nam w kieszeniach. Drobne przedmioty, które będą nam potrzebne w trakcie zwiedzania i wędrówek, możemy schować więc do niezwykle praktycznej (i estetycznej) saszetki.

6.Chusteczki nawilżane

Pod ręką warto mieć również paczkę chusteczek nawilżanych. Wprawdzie nie zastąpią dostępu do bieżącej wody, ale mogą pomóc w nieoczekiwanych sytuacjach. Przy tym nie ważą wiele i nie zajmują miejsca.

7.Notatnik i długopis

Czasami warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Kiedy technika nas zawiedzie, a my będziemy musieli coś zanotować, zawsze będziemy mogli posłużyć się notesem i długopisem. Warto wybrać porządne produkty, które sprostają nawet wymagającym warunkom.

8.Scyzoryk

Niezależnie od tego, czy zapuszczamy się daleko od szlaku, czy wolimy jednak komfort pokoju hotelowego, dobry scyzoryk z pewnością nam się przyda. Pomaga nam w końcu nie tylko w przecinaniu i krojeniu, ale również… otwieraniu butelek wina czy napojów gazowanych.

9.Zegarek

W dzisiejszych czasach wprawdzie wielu z nas rezygnuje z tradycyjnego zegarka na rękę, ale w podróży może wydarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji, a umiejętność określenia czasu będzie dla nas kluczowa.  Postawmy na sprawdzony i wytrzymały model, który sprosta nawet ekstremalnym warunkom i przeżyje kąpiel.

10.Niezawodna kosmetyczka

Kosmetyki, które ulegną zniszczeniu w naszej walizce, mogą być źródłem olbrzymiego bałaganu. Aby uniknąć problemów, wyposażmy się w sprawdzoną kosmetyczkę, która odpowiednio je zabezpieczy.

Materiał Partnera

Komentujesz: 10 rzeczy, które każdy podróżnik powinien mieć

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj


  • pajacka

    fajne zestawienie!

    pajacka

  • bezokolicznik

    Dodałbym do tego kosmetyki,ubrania i ręczniki

    bezokolicznik

Zgłoś nadużycie

Skomentuj

Najbliższe wydarzenia